Input:

Prenájom súkromného vozidla konateľom vlastnej s. r. o a transferové oceňovanie v roku 2017

2.2.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Platí transferové oceňovanie aj v prípade, ak konateľ s. r. o. prenájme svoje súkromné vozidlo svojej s. r. o. ? Môže byť ísť o bezodplatné vypožičanie alebo musí byť stanovená nejaká suma napr. 50 EUR na rok?

Konateľ s. r. o. a samotná s. r. o. sú závislé osoby. Podľa § 17 ods. 5 zákona o dani z príjmov (ZDP) súčasťou základu dane závislej osoby je aj rozdiel, o ktorý sa ceny pri vzájomných kontrolovaných transakciách závislých osôb líšia od cien používaných medzi nezávislými osobami v porovnateľných nekontrolovaných transakciách, pričom tento rozdiel znížil základ dane alebo zvýšil daňovú stratu.

Uvedenú úpravu základu dane je potrebné uplatniť u toho daňovníka, ktorý zisťuje základ dane podľa § 17 až § 29 zákona ( t.j. fyzická osoba

 

 Váš názor
Čo by ste zmenili na tomto portáli?
 Úspešne odoslané
Input: